Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları Devam Ediyor mu? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin TL Kredi Başvuru Sayfası

Temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler 3 kamu bankasının resmi web sayfası üzerinden işlemlerini tamamlayabiliyor. 10 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz 0,49 faizli bu krediyi alabilmek için tek şart, aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL altında olması. Bugüne kadar 4,3 milyondan fazla kişinin başvurduğu temel ihtiyaç kredisinde vatandaşlara geri dönüşler de yapılmaya başlandı.

Temel İhtiyaç Kredisi Güncel Başvuru Sayfası

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından 0,49 faizle sunulan temel ihtiyaç kredisinde başvuru sayfasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Hangi bankadan kredi talep etmeniz gerektiğine karar verdikten sonra sizden istenecek bilgileri doğru bir şekilde doldurarak talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Aylık hane halkı geliri 5 bin TL’nin altında olanlar sırasıyla TC kimlik numarasını, medeni ve çalışma durumunu, cep telefonunu ve diğer bilgileri doldurarak krediye başvuru yapabilir.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sorgulama

3 kamu bankası da gelen talepleri değerlendirdikten sonra vatandaşlara SMS ile başvuru sonucunu paylaşıyor. Bu nedenle başvuru sahipleri telefonlarına mesaj geldikten sonra ATM’den krediyi anında çekebiliyor. Alternatif olarak 3 kamu bankasının çağrı merkezi üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

3,000 TL, 5,000 TL, 7,500 TL ve 10,000 TL olarak verilen bu kredinin geri ödemeleri 6 ay sonra başlıyor. 6 ay ertelemeli toplamda 36 ay vade ile sunulan bu kredide 3,000 TL için aylık 113 TL taksit ödeniyor. 5,000 TL kredi çekenler aylık 188 TL, 7,500 TL kredi çekenler aylık 282 TL, 10 bin TL kredi talebi onaylananlar ise aylık 376 TL taksit ödemesi gerçekleştirecek.