TC Kimlik Numarasıyla 1000 TL Sosyal Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi Desteği Başvuru ve Sorgulama Sayfası!

1000 TL pandemi desteği almak isteyenler için 3. faz başvuruları başladı. Yine 1000 TL olarak ancak bu kez hane bazlı sunulacak olan pandemi desteği için TC kimlik numarasına göre başvurular alınıyor. Birinci ve ikinci faz ödemelerinde 4 milyondan fazla haneye ulaşıldığını ve 1000’er TL destek aktarıldığını belirten Aile Bakanlığı bu kez 3. faz ödemeleri için hazırlıklara başladı.

TC kimlik numarası ile 1000 TL sosyal yardım başvurusu yapmak isteyenler hafta içi bu süreçten yararlanacak. Hafta sonu ise TC kimlik numarasına bakılmaksızın tüm vatandaşlardan başvurular alınmaya devam edilecek. Peki, 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Pandemi desteği sorgulama sayfasına nasıl ulaşılır?

TC Kimlik Numarasıyla 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu

Aile Bakanlığı sosyal yardım parası başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikle e-Devlet üyeliği olması gerekiyor. Bununla beraber TC kimlik no ile 1000 TL para desteği almak isteyenlerin başvuruları aşağıdaki günlere göre alınıyor;

  • Son hanesi 0 olanlar – Pazartesi
  • Son hanesi 2 olanlar – Salı
  • Son hanesi 4 olanlar – Çarşamba
  • Son hanesi 6 olanlar – Perşembe
  • Son hanesi 8 olanlar – Cuma

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

TC Kimlik Numarasıyla 1000 TL Sosyal Yardım Sorgulama

Başvuru yapan vatandaşlar dilediği zaman 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama sürecine dahil olabilmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak yine e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Ne Zaman Ödenecek?

1000 TL pandemi desteğinin ödeme süreciyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Aile Bakanlığı tüm başvuruları aldıktan sonra onaylanan destek başvurularına ödemeleri aktarmaya başlayacak.