TC Kimlik Numarasına Göre 1000 TL Pandemi Başvurusu Nereden Yapılır? Sosyal Yardım Başvuru Sayfası ve Sorgulama Ekranı

Aile Bakanlığı tarafından 3. faz başvuruları alınan 1000 TL pandemi desteği devam ediyor. Daha önce 1 ve 2. faz kapsamında milyonlarca aileye ulaştırılan 1000 TL pandemi desteği için bayramdan önce başvuru yapmak isteyen vatandaşlara başvuru ve sorgulama sayfasını paylaşıyoruz. PTT şubelerinden ödenen 1000 lira pandemi parasına e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor. Paraya ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşların rahatlıkla alabileceği 3. faz 1000 liralık yardımdan yararlanmak için 1. ve 2. faz desteği almamış olmak gerekiyor. Ayrıca kamuda veya özelde çalışanların yanı sıra işsizlik ya da kısa çalışma ödeneği alanlar bu yardımdan faydalanamıyor.

TC Kimlik Numarasına Göre 1000 TL Pandemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılan sosyal yardım başvurularında TC kimlik numarasının son hanesine bakılıyor. Yoğunluk oluşmaması adına hafta için TC kimlik numarasına göre yapılan başvurular hafta sonu TC numarasına bakılmaksızın devam ediyor. Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar ise Cuma günleri başvurularını yapabiliyor. Aşağıda paylaştığımız link üzerinden hızlıca e-Devlet 1000 TL pandemi başvurusu yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

1000 Lira Pandemi Parası Sorgulama Sayfası

Daha önce pandemi desteğine başvuranlar ise yine e-Devlet üzerinden sorgulama yapabiliyor. Bu aşamada https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayarak anında sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.