Sosyal Hayatı Destekleme Kredisinde 10 Bin TL için Aylık Taksit Miktarı Ne Kadar Oldu? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 2020 Çeyiz Kredisi Detayları

Devlet bankalarının geçtiğimiz hafta başlattığı sosyal hayatı destekleme kredisinde 3 kamu bankasının anlaşmalı olduğu firmalardan alışveriş yapanlar için yüzde 0,55 faizle 30 bin TL’ye kadar finansman sağlanıyor. Anlaşmasız olan firmalardan yapılacak alışverişler için uygulanacak faiz oranı yüzde 0,82 olarak belirlendi. Vatandaşlar son günlerde 10 bin TL için 0,55 faizle aylık ödenecek taksit miktarını da araştırıyor.

Vatandaşlar daha önce 0,49 faizle 10 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli ve ilk 6 ayı ertelemeli olan temel destek kredisi için Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasına başvuru yapmıştı. Ancak bu destekten yararlanamayanlar için şimdi de 0,55 faiz oranıyla ev eşyası, mobilya ve beyaz eşya gibi ürün alımlarında finansman desteği sunulacak. Öte yandan 3 kamu bankası bu kredinin telefon, tablet ve bilgisayar alımları için geçerli olmadığını da açıkladı.

Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi Aylık Maliyet Tablosu

Devlet bankalarının sağladığı bu destekte üst limit 30 bin TL. Alt limit ise 3 bin TL olarak açıklandı. Bankaların anlaşmalı olduğu firmalardan yapılacak alışverişlerde 60 ay vadeye kadar 0,55 faiz oranıyla finansman alınacak. Ayrıca tüketiciler 6 ay ertelemeli fırsattan da yararlanabilecek.

10 bin TL için 6 ay ertelemeli eşya kredisi anlaşmalı firmalar tarafından karşılandığında yüzde 0,55 faizle aylık 229 TL taksitle geri ödenecek. Anlaşmasız firmalardan ise yine 6 ay ertelemeli olarak 0,82 faizle aylık 251 TL taksit ödemesi yapılacak.