Sonra Dakika: 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları Açıklandı!

Kurban bayramı öncesi 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesi merak ediliyor. Gerek kamu gerekse özel bankalarda çok sayıda kredi kampanyası devam ederken özellikle de düşük faizli kredi veren bankalar araştırılıyor. Şimdi ekonomikredi.com olarak bu konuda yaptığımız araştırmaların sonucunda elde ettiğimiz verileri paylaşıyoruz.

Son zamanlarda vatandaşların krediye olan talebi artmaya başladı. Hem pandemi sürecinin etkisi hem de bayramın yaklaşmasıyla beraber ucuz kredi almak isteyenler ayrıca 3 ay ertelemeli fırsatları merak ediyor. Bu konuda kamu bankalarının Haziran 2020 döneminde başlattığı 6 ay ertelemeli 0.55 faizli ihtiyaç kredisi rağbet görüyor. Bu kredi Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu firmalardan yapılacak alışverişler için geçerli. Alışveriş kredisi dışında da en uygun faizle kredi veren bankalar ve faiz oranları haberimizin devamında paylaşılmıştır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

90 gün erteleme fırsatıyla kredi veren bankalar arasında en düşük faiz Şekerbank tarafından uygulanıyor. Nakit kredi kullanımlarında 0.75 faizle kredi veren banka ayrıca 60 ay vade imkanı sunuyor. Ancak bu kredi, KKB skoru yani kredi puanı yüksek olanlar için sunuluyor.

Şekerbank’tan sonra İNG Bank da 3 ay ertelemeli kredi verirken faiz oranlarını 0.79’dan başlatıyor. QNB Finansbank ise yine 3 ay erteleme imkanıyla 0.84 faiz uyguluyor. TEB ve İş Bankası ise 0.89 faiz oranıyla 90 gün ertelemeli kredi veriyor.