Son Dakika: QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Güncelledi!

Tarihi kredi paketlerini açıklayan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının hemen ardından özel bankalardan art arda faiz indirim haberleri gelmişti. Bu indirim haberleri arasında QNB Finansbank da yerini almış ve faiz oranlarını düşürdüğünü açıklamıştı. Ancak bugün itibariyle QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yükseldi. Peki, Temmuz 2020 itibariyle QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı kaç oldu?

QNB Finansbank Temmuz 2020 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Kaç Oldu?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasının politika faiz indiriminden sonra özel bankalar art arda faiz indirimi başlatmış ve QNB Finansbank da faiz oranını 0.79’a düşürmüştü. Ancak gelen son dakika faiz güncellemesiyle beraber QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı 0.84 olarak açıklandı. Buna göre 10.000 TL için 60 ay vadede 0.84 faizle alınacak ihtiyaç kredisinde aylık taksit 222 lira ödenecek. Toplam geri ödeme ise 13.375 lira olacak.

İhtiyaç kredisi faiz oranları yükselirken bankalarda ayrıca kredi skoruna göre hizmet aktarılıyor. Yani kredi puanı düşük olan tüketiciler her bankadan kredi alma imkanına sahip olamıyor.