Son Dakika: Maskesiz Sokağa Çıkmanın Yasak Olduğu İl Sayısı 54’e Yükseldi! Maskesiz Çıkmanın Cezası Kaç Lira?

Koronavirüs nedeniyle ülkemizde alınan önlemlerin sayısı artıyor. Vaka sayısında geçen hafta başlayan artış yerini yeniden düşüşe bıraksa da bugün itibariyle maske takılması zorunlu olan il sayısı güncellendi. 20 Haziran 2020 Cumartesi maskesiz sokağa çıkılamayan şehirler, maskesiz sokağa çıkmanın cezası ve daha pek çok detayı haberimizin devamından takip edebilirsiniz.

Türkiye’de yeni normale geçiş süreci uygulanıyor. Bu kapsamda bazı illere yönelik açık alanda maske takma zorunluluğu da devam ediyor. Yapılan son duyuruda 54 ilde sokağa maskesiz çıkılamayacak. İstanbul için de 22 Haziran 2020 Pazartesi günü başlayacak olan uygulamada maske takmayanlara 900 TL idari para cezası uygulanacak.

Hangi İllerde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak?

Aşağıdaki illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Yasağa uygun hareket etmeyenler hakkında da idari para cezası uygulanacağı belirtildi. Bu iller;

Adıyaman – Afyonkarahisar –  Amasya – Ardahan – Aydın – Balıkesir – Bartın –  Batman  Bolu –  Burdur –  Denizli –  Düzce –  Elazığ – Eskişehir –  Gaziantep –  Giresun –  Iğdır Isparta –  Kahramanmaraş –  Karabük –  Kırklareli –  Kocaeli –  Konya –  Kütahya –  Malatya  Mardin –  Muğla –  Muş –  Nevşehir –  Osmaniye –  Sakarya –  Siirt –  Sivas –  Şırnak  Tunceli –  Uşak –  Zonguldak –  Diyarbakır –  Erzurum –  Kayseri –  Rize –  Şanlıurfa –  Bitlis  Ankara –  İstanbul –  İzmir – Bursa – Çanakkale – Bursa – Bilecik –  Samsun –  Erzincan  Çorum – Kırşehir olarak sıralandı.

Maskesiz Soğaka Çıkmanın Cezası Ne Kadar?

İstanbul’da maskesiz sokağa çıkmanın cezası 900 TL, diğer illerde ise 3,150 TL olarak uygulanıyor.