Son Dakika: Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödemeleri Bugün İtibariyle Başlıyor!

İşsizlik ödemeleriyle kısa çalışma ödenekleri ile ilgili daha önce yapılan açıklamalarda ödeme tarihi 5 Haziran 2020 olarak paylaşılmıştı. Ancak binlerce kişiyi ilgilendiren bu ödenekler hakkında Aile Bakanı Selçuk tarafından beklenen müjde verildi.

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamalara istinaden 5 Haziran 2020 tarihinde ödenecek olan işsizlik ve kısa çalışma ödenekleri bugün itibariyle yapılmaya başlanacak. 3 milyondan fazla kişinin başvurduğu kısa çalışma ödenekleriyle ilgili de bugün PTT üzerinden ödemelerin yapılacağı bildirildi.

Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağı aktarıldı. Kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar bugün, 2 olanlar 2 Haziran, 4 olanlar 3 Haziran, 6 olanlar 4 Haziran ve 8 olanlar da 5 Haziran’da ödemelerini almış olacak.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan bu açıklamalar ile beraber 5 Haziran 2020 tarihine kadar her iki ödemenin de yapılması bekleniyor. Ayrıca ödenek alacak olanların banka hesap numaralarına yatırılacak olan işsizlik ve kısa çalışma ödeneği, hesap numarası bulunmayanlar için PTT üzerinden alınacak.