Son Dakika: Katılım Bankalarında İhtiyaç, Taşıt ve Konut Finansmanı Kar Payı Oranlarında İndirim Yapıldı! Vakıf Katılım, Ziraat Katılım Bankası Finansman Hesaplama!

Konut finansmanı kar payı oranları güncellendi. Alınan karara göre Vakıf ve Ziraat Katılım Bankaları daha düşük kar payı ile konut finansmanı sağlayacak. Salgın döneminde konut sektörünün yeniden canlanabilmesi için ilk olarak kamu bankaları 0.64 faizle sıfır konut, 0.74 faizle ikinci el konut kredisi kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyaya daha sonra Vakıf Katılım ile Ziraat Katılım Bankası da dahil olmuştu. Ancak bugün yapılan duyuruda bir kez daha katılım bankalarında konut finansmanı kar payı oranlarının düşürüldüğü açıklandı. Aynı bankalar hem taşıt hem de ihtiyaç finansmanında da indirim yapıldığını duyurdu.

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından sunulan 4’lü tarihi kredi paketinin detaylarının açıklanmasından sonra 0.55 faizle alışveriş kredisi, 0.49 faizle anlaşmalı yerli otomobil kredisi ve konut kredisi faiz oranları güncellenmişti. Haberimizin devamından kamu katılım bankalarındaki en güncel kar payı oranlarına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankasından Yeni Taşıt, İhtiyaç ve Konut Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası bugün itibariyle konut finansmanını 0.79 kar payı ile sunacak. Taşıt ve ihtiyaç finansmanı ise 0.82 kar payı ile sunulmaya başlanacak. Ziraat Katılım Bankasında ise ipotekli olarak kullanılabilecek ihtiyaç finansmanı 0.88 kar payı üzerinden sunulacak.

Kamu Bankalarında Taşıt, Konut ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasından kredi almak isteyenler düşük faiz oranlarıyla başvuru yapabilir. Bu süreçte Halkbank kredi faiz oranları incelendiğinde;

  • Halkbank taşıt kredisi 2020 dönemi faiz oranı – 0.89
  • Halkbank ihtiyaç kredisi 2020 dönemi faiz oranı – 0.98
  • Halkbank hızlı acil nakit kredisi 2020 dönemi faiz oranı – 1.01
  • Halkbank konut kredisi 2020 faiz oranı – 0.94
  • Emekli ve müşterilere ihtiyaç kredisi faiz oranı – 0.92 olarak uygulanacak.

Ziraat Bankasında konut kredisi faiz oranı 0.92, maaş müşterisi emekli ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı 0.92, ihtiyaç kredisi 0.98 ve taşıt kredisi 0.89 faizle sunuluyor.

Vakıfbank’ta konut kredisi 0.94 faizle, sarı panjur konut kredisi 0.89 faizle, taşıt kredisi 0.89 faizle, ihtiyaç kredisi de 0.86 faizle sunuluyor.

Kamu bankalarından kampanyalı kredi almak isteyenler sıfır konutlar için 0.64, 2. el konutlar için 0.74 faiz oranından yararlanıyor. Kampanyalı taşıt kredisi ise 0.49 – 0.69 faiz oranları üzerinden sunuluyor. İhtiyaç kredisi ise alışveriş yapmak isteyenler için 6 ay ertelemeli olarak 0.55 faiz oranıyla sunuluyor.