Son Dakika: Kamu Bankalarından 1 Yıl Ertelemeli ve 15 Yıl Vadeye Kadar Tarihin En Düşük Faiz Oranıyla Konut Kredisi Kampanyası Başladı

Uzun vadeli ve düşük faizli konut kredisi kampanyalarından yararlanmak isteyenler için bugün kamu bankaları tarafından yeni paketler duyuruldu. Ekonomikredi.com olarak günlerdir beklenen bu paketin tüm detaylarını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan tarihi konut kredisi kampanyasında ikinci el ve sıfır konut alımları için bilgiler de verildi. Peki, kamu bankalarından konut kredisi başvuruları bugün başlayacak mı? En düşük faiz oranı yüzde kaç oldu? Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank konut kredisi detayları haberimizde.

15 Yıl Vadeli ve 1 Yıl Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyası

Bugün son dakika haberi olarak açıklanan konut kredisi kampanyası için sıfır ya da ikinci el konut faiz oranı ilk 1 yıl ertelemeli olarak sunulacak. Ayrıca toplam vade 15 yıla kadar devam edecek.

3 kamu bankası tarafından açıklanan kampanya kapsamında müşteri başına sunulacak kredi miktarı kısıtlı. Yani İzmir, Ankara ve İstanbul gibi 3 büyük ilde konut almak isteyenler 750 bin TL’ye kadar, diğer şehirlerde konut almak isteyenler de 500 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek.

Kredideki peşinat oranı yüzde 10 üzerinden uygulanacak. Sıfır konutlar için 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıla kadar vadeyle yüzde 0,64 faiz oranıyla kredi kullanımları yapılabilecek.

Bankaların açıkladığı bu paket kapsamında 2. el ya da sıfır konut alacaklara destek sunulacak. Yüzde 10 peşinat ödeyerek kredi almak isteyen kişilere 15 yıl vade imkanı sunulacak. Faiz oranı ise yüzde 0,64 olarak uygulanacak.

2. el konut alımlarında ise faiz oranı yüzde 0,74 olacak.

Örnek ödeme tablosuna bakıldığında 12 ay geri ödemesiz 100 bin TL’ye kadar kredi için aylık taksit tutarı 1,019 TL olacak. Toplam geri ödeme ise 171 bin TL.

Eşit taksitli 100 bin TL’lik konut kredisi almak isteyenler 180 ay vadede aylık 937 TL ödeme yapacak. Bu kredideki toplam geri ödeme 168,709 TL olacak.

Başvuru aşamalarıyla ilgili detaylı bilgiler paylaşıldıktan hemen sonra sitemizden takibini sürdürebilirsiniz.