Son Dakika: İş Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyasının Detayları Paylaşıldı!

İş Bankası konut kredisi faiz oranları güncellendi. Daha önce 0.87 faizle sunulan İş Konut kredisi artık 0.78 faiz oranıyla sunulacak. Haziran itibariyle Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın 0.64 faizle sunduğu sıfır konut kredisi ile beraber 0.74 faizli ikinci el konut kredisine başvurular devam ederken İş Bankasından gelen güncelleme ile vatandaşlar yeni bir kredi kampanyasıyla karşılaştı. Peki, İş Bankası konut kredisi şartları neler? Vade kaç ay olacak?

İş Bankasından Anlaşmalı Projeler için Düşük Faizli Konut Kredisi

İş Bankasının resmi web sayfasında yer alan bilgilere göre sıfır konutlar için yapılacak alımlarda 0.78 faiz uygulanacak. Vade ise 120 aya kadar çıkabilecek. Banka tarafından yapılan duyuru ise şu şekilde;

“İş Bankası, Türkiye ekonomisini desteklemeye devam ederken kampanya dahilinde olan anlaşmalı konut projelerinde faiz oranlarını 0.78’e düşürdü. Bankamız anlaşmalı konut projelerinden yapılacak olan 600 bin liraya kadar kredi kullanımlarında 0.78 faiz oranı ile 120 ay vade seçeneği sunuyor.”

Sıfır konut projelerinde ayrıca 975 lira ekspertiz ücreti, 500 lira tahsis ücreti alınacak. Bununla beraber 147.5 lira ipotek tesis ücreti de yer alıyor. 60 – 120 ay vade olarak alınabilecek sıfır konutların yanı sıra ikinci el konut alımında da 0.87 faiz ve 6 ay erteleme imkanı sunuluyor.