Son Dakika Gelişmesi: Kurban Bayramı İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Açıklandı! 1000 TL İkramiye Ne Zaman Ödenecek?

Kurban bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek sorusunun yanıtını Aile Bakanı Selçuk verdi. Uzun süredir emekli vatandaşların araştırdığı 1000 lira ikramiyeler ne zaman ödenecek sorusunun cevabı netleşti. Bakan Selçuk ayrıca zamlı Temmuz aylıklarıyla ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

İkramiyelerle Maaş Aynı Gün Yatırılacak

Bakan Selçuk, emeklilerin farkı tarihlerde bankalarda mağdur olmaması adına 1000 lira kurban bayramı ikramiyelerinin maaşlar ile beraber hesaplara aktarılacağını belirtti. Buna göre SSK’lı emekliler 17-26 Temmuz tarihleri arasında 1000 lira ikramiye ile maaşını almış olacak. Bağkur’lu vatandaşlar ise 25-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında aylık ödemelerini hesaplarından çekebilecek.

Ağustos ayına ilişkin Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlar için de açıklamalar yapan Bakan Selçuk, maaşların bayrama denk gelmesi nedeniyle hem ikramiyelerin hem de maaşların aynı gün ödeneceğini dile getirdi.

Emekli maaşını Ziraat Bankasından her ayın 1 ve 2. gününde alanlar 28 Temmuz’da ikramiyelerine kavuşacak. 3-4-5. günde maaş alanlar ise 29 Temmuz’da ödemelerini almış olacak. Farklı bankadan emekli maaşını alanlara ise 28 Temmuz’da ödemeler aktarılacak.