Son Dakika: Garanti BBVA Acil Kredi Çekmek İsteyenler için İhtiyaç Kredisi Faiz Oranını Güncelledi!

Garanti Bankası koronavirüs sebebiyle ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla alınan bu karar ile beraber pek çok kişi Garanti BBVA yeni ihtiyaç kredisi faiz oranı ne kadar, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi almak istiyorum faiz yüzde kaç gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı.

Garanti BBVA Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Garanti BBVA’nın yaptığı açıklamada ihtiyaç kredisi faiz oranları düşürüldü. Bankadan gelen bilgilere göre 75 bin – 100 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacı taleplerinde faiz oranı yüzde 0,99 olarak güncellendi. Yani tüketiciler hem 75 bin TL’ye kadar hem de 100 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli tüm ihtiyaç kredisi taleplerini yüzde 0,99 faiz oranıyla alabilecek.

15 bin TL’ye kadar olan kredilerde yüzde 1,64 faiz uygulayan bankanın 25 bin TL’ye kadar yüzde 1,59, 50 bin TL’ye kadar ise yüzde 1,09 faiz oranı uyguladığı biliniyor. Söz konusu güncelleme daha yüksek rakamlarla kredi çekmek isteyenler için ideal olarak sunulabiliyor. Bu kapsamda 100 bin TL kredi çekecek olan bir tüketici 0,99 faizle 60 ay vadede 2,340 TL taksit ödemesi yapacak. Toplam geri ödeme tutarı ise 140 bin TL olacaktır.

Faiz indirimi kararından sonra diğer özel bankalarda da indirim beklenirken Garanti BBVA, yüksek miktarda kredi çekmek isteyenlere özel 0,99 faiz oranını sunmaya başladı. En yakın Garanti BBVA şubesinden ya da online olarak krediye başvuru yapabilirsiniz.