Son Dakika: En Düşük Memur Maaşı Temmuz Ayında Yükseliyor!

Temmuz ayının yaklaşmasıyla beraber memurlar yeni maaş zammını araştırmaya başladı. Son zamanlarda memurların beklediği zam haberi için daha önce hakem kurulu yaklaşık yüzde 4 oranında zam yapılacağını belirtmişti. Ancak memur zam oranı enflasyon rakamlarıyla beraber güncellendiği için şimdiden memur maaşlarıyla ilgili heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Enflasyon oranı eğer yüzde 4’ün üzerinde paylaşılırsa, yüzde 4’ü aşan kısım memur maaşlarına zam olarak yansıtılabilir. Nisan ayında paylaşılan beklenti anketi sonuçları incelendiğinde Temmuz ayında yapılacak zam oranı fark ile beraber yüzde 4.40 seviyesine kadar yükselebilir.

En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

Yapılan tahminlerin doğru çıkması halinde yüzde 4.40 oranındaki zam ile beraber en düşük emekli maaşı 3,517 TL’den 3,972 TL’ye ulaşacak. Bu rakam aile yardımı eklenmeden sunulacak. Eş yardımı 346 TL, çocuk yardımı da 0-6 yaş çocuklar için 76 TL olacak. En düşük memur maaşı ise 3,670 TL’ye kadar çıkabilecek.

Bu tahminlerin rakamlara yansıtılması için enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Memurlar şimdiden Temmuz maaşıyla ilgili meraklı bekleyişini sürdürürken bizler de son dakika maaş haberlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.