Son Dakika: En Düşük Konut Finansmanı Yüzde 0.69 Oldu!

Daha önce 3 kamu bankasının 0.79 faiz oranıyla sunduğu konut kredisi, en düşük faiz oranı olarak biliniyordu. Ancak bugün Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada yeni kar payı oranları güncellendi.

En Düşük Konut Kredisi Türkiye Finans Katılım Bankasında

Nisan ayı içinde konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar düşük faizli kredilere yöneliyor. Bununla beraber Türkiye Finans Katılım Bankası, resmi web sitesi üzerinden satışını gerçekleştirdiği gayrimenkullerinin satışlarında özel kar payı oranları uygulayacak. Yapılan açıklamada konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0.69 olarak sunulacak.

Bugüne kadar en düşük konut kredisi Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından yüzde 0.79 faiz oranıyla sunuluyordu. Türkiye Finans Katılım Bankası ise bugün duyurduğu güncelleme ile en düşük konut finansmanı sunan banka unvanını kazandı.

100 bin TL için 120 ay vadede 0.69 kar payı oranıyla konut finansmanı almak isteyenler Türkiye Finans Katılım Bankasına aylık 1,228 TL taksit ödeyerek ev sahibi olabilecek. Kredi kapsamında 809 TL ekspertiz ücreti ve 150 TL ipotek tesis ücreti alınacak. Toplam geri ödeme tutarı ise 147 bin 374 TL olacak.

Düşük faizli konut finansmanı için ön başvurular bankanın mobil uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Ayrıca internet bankacılığından da bu süreç yönetilebiliyor. Kredi kullanımlarına dair gerçek başvurular ise banka şubelerinden yapılıyor.

Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi için Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerine giderek detaylı bilgi talep edebilir ve başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.