Son Dakika: Dolar ve Euro’da Hareketli Saatler Başladı!

Bir süredir yaşanan petrol krizinin ardından Brent petrol fiyatları ciddi bir düşüş yaşadı. Bununla beraber ham petrol fiyatlarında da yüzde 0,47 oranında değer kaybı görüldü. ABD’den gelen açıklamalarla beraber dolar kuru yükselirken Euro’da düşüş süreci başladı. Peki dolar ve Euro ne kadar oldu?

21 Nisan 2020 Dolar Fiyatları

ABD Doları yüzde 0,14 oranında değer kazanarak 6,94 TL’ye yükseldi. Uzmanlar dolar kurundaki yükselişin bir süre daha devam edebileceğini söyledi. TL karşısında değer kazanan doların pek çok para birimine karşı üstünlüğü devam ediyor.

Güncel Euro Fiyatları

Euro doların tam tersine yüzde 0,11 oranında değer kaybetti ve 7,52 TL’ye geriledi.

Euro ile beraber düşüş yaşayan Norveç Kronu, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı, Danimarka Kronu, Avustralya Doları ve İsveç Kronu’nda ortalama yüzde 0,12 ile yüzde 0,19 arasında değer kaybı görüldü.

Dolarla beraber yükselen para birimleri Suudi Arabistan Riyali, Japon yeni ve Kanada Doları oldu.

Dolar Yükselecek mi?

Uzmanlar dolardaki yükselişin bir süre daha devam edebileceğini düşünüyor. ABD’nin koronavirüs önlemlerine ek olarak ABD Başkanı Trump’ın açıklamalarına paralel olarak yükselen dolar 7 TL bandına yakınlaştı. Ayrıca küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler, FED faiz kararları ve diğer faktörler de doların yükselmesini etkiliyor.