Son Dakika: Bu Gece Yarısından İtibaren Benzin ve Motorine İndirim Yapılacak!

Petrol fiyatlarının tüm dünyada düşüşe geçmesiyle beraber bu gece yarısından itibaren benzin ve motorin fiyatlarında indirime gidilecek. Yeni benzin fiyatı ne kadar olacak, motorinde ne kadar indirim yapılacak?

Ülkemizde akaryakıt fiyatlarına bu gece yarısından itibaren indirim yapılacak. Dünyada düşmeye devam eden petrol fiyatları, Türkiye’ye de olumlu yönde yansıyacak. OPEC ve petrol üreten diğer ülkelerin aldıkları tedbirlere rağmen petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Artmaya devam eden arz – talep dengesi, olumsuz bir görüntü oluştururken salgında 2. dalga beklentisi de petrole olan talep azalmaya başladı. Fakat ABD gibi ülkelerde petrol üretimi arttığından dolayı fiyatlarda düşüş süreci de başladı.

Motorin ve Benzin Fiyatlarında İndirime Gidiliyor

Son 1 haftadır Brent petrol fiyatları düşmeye devam ederken motorin ve benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren indirim yansıtılacak. Yapılan hesaplamalara göre motorinin litre fiyatına 17 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 12 kuruş indirim yapılacak. Net indirim rakamlarının EPGİS tarafından açıklanması bekleniyor.