Son Dakika: Borç Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları Yükselmeye Başladı!

Geçtiğimiz aylarda Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından devreye alınan düşük faizli kredi kampanyalarının ardından daha önce yüksek faizle kredi alan vatandaşlarda indirim beklentisi oluşmuş ve yapılandırma kredileri gündeme gelmişti. Ancak 3 kamu bankasından yapılan açıklamada yapılandırma kredisiyle ilgili herhangi bir kampanyanın henüz başlatılmayacağı belirtildi. Peki, yapılandırma kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Borç transfer kredisinde en uygun faiz oranı kaç?

Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Son zamanlarda yapılandırma müjdesi bekleyen vatandaşlar bugün faiz oranlarında yapılan güncelleme ile karşılaştı. Akbank konut kredisi faiz oranı yüdze 0.82 iken artık 0.93 olarak uygulanacak. Buna göre 120 ay vadede 100.000 liralık konut kredisinde aylık taksit tutarı 1.386 TL olacak.

Yapı Kredi Bankasında ise konut kredisi faiz oranı 60 ay vadede 0.89’dan 0.93’e yükseldi. 120 ay vadede ise 0.95 seviyesine çıkarıldı.

İhtiyaç ve Konut Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları

Uygulanan güncellemeden sonra en düşük ihtiyaç kredisi borç transferi faiz oranı İNG Bank tarafından 0.79 faizle sunuluyor. En düşük konut kredisi yapılandırma kredisi de yine İNG tarafından 60 ay vadeli 0.79 olarak sunuluyor. 120 ay vadeli yapılandırmada ise İş Bankası 0.87 faizle kredi veriyor.