Son Dakika: Benzin ve Motorine İndirim mi Yapılacak?

Motorin ve benzin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren indirim bekleniyor. Benzinde 19 kuruş, Motorinde ise 15 Mayıs Cuma gününden geçerli olmak üzere 10 kuruş indirim bekleniyor.

Güncel benzin fiyatlarına bakıldığında yeni indirim oranlarıyla beraber İzmir’de 5,64 TL’ye düşecek olan benzinin litresi, Ankara’da 5,61 TL’ye, İstanbul’da ise ortalama 5,47 TL’ye gerileyecek.

Cuma günü motorinde beklenen 10 kuruşluk indirimden sonra Ankara’da 5,26 TL’den, İstanbul’da 5,18 TL’den ve İzmir’de 5,29 TL’den satış yapılacak.

Günümüzde dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar sebebiyle her ilde benzin ve motorinin litre fiyatında küçük farklılıklar olabiliyor.

Koronavirüs salgınından sonra motorin ve benzin fiyatlarındaki dalgalanmalar devam ediyor. Benzinin tonu uluslararası piyasalarda 258 dolardan satılırken an itibariyle 242 dolara kadar geriledi. Ayrıca dolar kuru da 13 gün sonra 7 TL’nin altına düştü. Haliyle benzinde bu gece yarısı itibariyle 19 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Motorin fiyatları da piyasada gevşemeye devam ediyor. Daha önce tonu 252 dolardan satılan motorin artık 245 dolara geriledi. Yarın geceden itibaren beklenen 10 kuruşluk indirim için uzmanlar da şu açıklamaları paylaştı, “Motorinde indirim yapılabilir. Fakat motorin fiyatlarında sert ve yukarı yönlü bir hareket yaşanmazsa bu indirim devreye alınabilir.”

Vatandaşlar bu gece yarısından itibaren benzindeki 19 kuruş indirim beklentisini merak ediyor. İzmir, Ankara ve İstanbul ile beraber tüm illerde küçük değişiklikler ile pompaya yansıyan benzin fiyatlarından sonra motorinde de indirim beklentisi oluştu. Uzmanların paylaştığı bilgilere göre sert yükselişlerin yaşanmaması halinde motorindeki indirimin yarın gece devreye alınabileceği belirtildi.