Son Dakika: Bakanlık Tarafından 12 Ay Geri Ödemesiz ve Faizsiz 15.000 Lira Kredi İmkanı Sunulacak!

Aile Bakanlığı destek ödemeleri kapsamında yeni bir kredi paketi açıklandı. Üstelik bu kredi faizsiz olarak sunulacak ve ödemeler 1 yıl sonra başlayacak. Vatandaşların talep ettiği her alanda maddi destek sunmaya devam eden Aile Bakanlığının yeni kredi paketinde faizsiz uygulamalar yer alıyor. Ekonomikredi.com olarak bu desteğin tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca söz konusu kredi iş kurmak isteyen vatandaşlar için sunulacak.

Aile Bakanlığı Faizsiz Kredi Özelikleri

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bir şekilde Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan kredilere bir yenisi daha eklendi. İş kurmak isteyen vatandaşlar için başlangıç aşamasındaki ihtiyaçlara yönelik olarak sunulan Aile Bakanlığı faizsiz kredi desteğinde 12 ay ödeme olmayacak. Vade ise 4 yıla kadar sunulacak. Kredinin genel özellikleri şu şekilde;

  • Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sunulacak kredi 15.000 liraya kadar aktarılacak.
  • Sıfır faiz seçeneği uygulanacak. Yani kredide faiz söz konusu olmayacak.
  • Geri ödemeler ilk 1 yıl için yapılmayacak. İlk ödeme 12. aydan sonra 5. yıla kadar yapılabilecek.

Bu krediden faydalanmak isteyenlerin yapmak istediği işe ait ustalık belgesine sahip olması gerekiyor. Ayrıca ikametgah edilen adresteki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından dosya oluşturmak da kredinin şartları arasında. Faizsiz kredi desteğine başvurmak için ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat ederek konuyla ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.