Son Dakika Altın Fiyatlarıyla İlgili Uzmanlardan Dikkat Çeken Yorumlar

Altın fiyatları son dönemlerde ciddi bir yükseliş trendine girerken birkaç gündür düşüşe başlayarak yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Ayrıca gram ve çeyrek altında tarihi rekor kırılırken fiyatların geriye doğru döneceğine dair birtakım yorumlar da yapılmaya başlandı.

19 Nisan 2020 Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları incelendiğinde bugün düşüş oranları göze çarpıyor. Gram altın yüzde 2,20 oranında düşüş yaşayarak 375 TL’ye geriledi. Çeyrek altın ise yüzde 2,23 oranında değer kaybetti. Buna göre çeyrek altın alış 604 TL, satış da 617 TL oldu.

Altının ONS fiyatı geçen hafta 1,720 dolara kadar yükselirken bugün yüzde 1,97 oranında değer kaybederek 1,683 TL’ye geriledi.

Yarım ve Cumhuriyet altını fiyatları da düşüyor. Yarım altın alış 1,204 TL’den satış 1,235 TL’den işlem görüyor. Cumhuriyet altını alış 2,408 TL’den, satış ise 2,466 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor.

Düşüş yaşayan 14 ayar ve 22 ayar gram altının fiyatları da değişti. 22 ayar altının gram fiyatı 350 TL’den satılırken, 14 ayar altının gram fiyatı 242 TL’den alıcı buluyor. 18 ayar altının gram fiyatı ise 230 TL’den satışa çıkarılıyor.

Uzmanlara Göre Altın Yeniden Yükselişe Geçer mi?

Haftalık altın yorumlarını paylaşan uzmanlar, küresel piyasalarda devam eden resesyon endişelerine dikkat çekmeye başladı. Ayrıca altın fiyatlarında son yılların zirve noktasına ulaşıldığını ve ABD Başkanının açıklamalarıyla beraber durağan hale geldiğini dile getiriyor. Ayrıca salgının önlenmesi için alınan ekonomik tedbirlerden sonra yatırımcı endişeleri ve risk alma süreci nedeniyle altın fiyatlarında uzun süreli bir yükselme yaşandığını ve aniden bu yükselmenin devam edebileceği aktarıldı.