Son Dakika: 2900 Yeni Sağlık Personeli Alınacak! Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alımı Ne Zaman Başlıyor?

Kamu personeli alımları devam ederken müjdeli haber Sağlık Bakanlığından geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından geçen yeni personel alımı için 2900 kişi istihdam edilecek. Ayrıca bu konuda resmi açıklama da yine Bakanlık tarafından yapıldı. Henüz kadroların belirlenmediğini dile getiren yetkililer, Sağlık Bakanlığı bünyesinde toplam 2900 personelin alım ilanı için gerekli onayın verildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla beraber tüm gözler Sağlık Bakanlığına çevrildi. Yeni personellerin alınması gerektiğini uzun bir süredir dile getiren sağlık mezunları ayrıca pandemi sürecinde alımların yüksek olması gerektiğini belirtiyordu. Buna göre salgın sürecinde alımların hızlı bir şekilde devam etmesini sağlayacak onayın verildiği kaydedilirken, yapılacak olan alımların personel ya da işçi kadrosuna kaç kişi olarak ekleneceği yönünde de açıklama gelmedi.

Sağlık Bakanlığı 2900 Personel İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Sağlık Bakanlığı 2900 personel alımıyla ilgili henüz ilan detaylarını paylaşmadı. Kadro talebinin onaylanmasının ardından Bakanlığın resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Ayrıca alımların kadrolara dağılımı da bu sayede açıklanmış olacak. Son olarak 2900 personelin tamamının Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edileceği de belirtildi.