Son Dakika: 29 Nisan 2020 Öğleden Sonra Altın Fiyatlarında Düşüş Başladı!

29 Nisan 2020 Çarşamba altın fiyatları ne kadar? Altın yeni güne düşüşle başladı. Petrol ve döviz kurları yükselirken altında yaşanan değişim yatırımcılarını da düşündürüyor. Peki gram altın bugün ne kadar? Çeyrek altın neden düştü? Çeyrek altın kaç lira oldu?

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın geçtiğimiz günlerde 387 TL’ye kadar yükselmişti. Ancak bu hafta gram altın düşüşe geçti ve 29 Nisan itibariyle 383 TL’den satılmaya başlandı. Buna göre gram altın yüzde 0,13 oranında değer kaybetti.

Çeyrek Altın Fiyatları Güncel

Çeyrek altında da düşüş devam ediyor. Yüzde 0,05 oranında değer kaybeden çeyrek altın alış 616 TL, satış 629 TL oldu.

Altın ONS Fiyatı

Altın ONS yüzde 0,11 oranında değer kaybetti. Buna göre 1,706 TL’ye kadar geriledi.

Öte yandan yarım altın ve Cumhuriyet altınında da yüzde 0,07 oranında düşüş yaşandı. Yarım altın alış 1,227 TL, satış 1,258 TL oldu. Cumhuriyet altını alış 2,455 TL, satış 2,513 TL.

Altın rakamlarındaki değişiklikler bugün itibariyle analistler tarafından da yorumlanmaya başlandı. Ekonomikredi.com olarak ayrıca sitemizin ana sayfasında günlük canlı altın fiyatlarını da sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanlar altın fiyatlarında gerileme sürecinin yaşanabileceğini düşünüyor. Ancak bu gerilemenin kısa vadede tamamlanacağı görüşü de var. Geçtiğimiz günlerde Dünya Bankası, 2020 yıl sonuna kadar altında yükselişin devam edebileceğini paylaşmıştı. Altın yorumlarına bakıldığında ise henüz böyle bir durumun yaşanacağına dair altında hareketlilik söz konusu değil.