Sokağa Çıkma Yasağından Sonra Kola ve Su Satışında Rekor Kırıldı!

Habertürk’te yer alan bilgiye göre İzmir, İstanbul ve Ankara’da haber spikerlerinin görüşme yaptığı istasyon sahipleri, sokağa çıkma yasağının ardından yaptıkları satışları değerlendirdi. İstasyon sahipleri, Ankara’da yıllardır bu işi yaptıklarını ancak yasak sonrasında marketler önünde kuyruk oluştuğunu dile getirdi. Daha önce böyle bir manzara görmediklerini ifade eden istasyon sahipleri, bir önceki güne göre yüzde 100’ün daha üzerinde satış yaptıklarını da sözlerine ekledi.

İzmir’deki bir istasyon sahibi ise, “Uzunca kuyruklar oluştu. Vatandaşlardan bazıları hızlı olun ve çabuk olun şeklinde konuşuyordu. Biri dört paket cips alarak buradan ayrıldı.” dedi.

Bu durum İstanbul’da da yaşandı. Vatandaşların özellikle su ve kola satın aldığını dile getiren market işletmecileri ayrıca çok sayıda sigara satışının gerçekleştiğini de söyledi.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Sona Erecek?

Dün akşam İçişleri Bakanlığı genelgesiyle saat 24:00’da toplamda 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta başlayan sokağa çıkma yasağı Pazar gece 00:00’da sona erecek.

Sokağa Çıkma Yasağının Cezası Var mı?

Sokağa çıkma yasağının ihlal edilmesi halinde koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar ilk olarak uyarılıyor. İkazın yapılmasına rağmen sokakta bulunmaya devam eden kişilere 3,150 TL idari para cezası uygulanıyor.

Sokağa çıkma yasağı süresince sağlık ürünü üretimi yapılan yerler, eczaneler, akaryakıt istasyonları, acil çağrı merkezleri, özel sağlık kurumları, ekmek üretiminin yapıldığı yerler ile kargo dağıtım firmaları, PTT, hayvan barınakları, bakım merkezleri ve huzur evleri açık olaca.