ŞOK Marketlerde Çalışan Kişi Sayısı Açıklandı!

ŞOK marketlerde çalışan toplam kişi sayısının yurt genelinde 37 bine ulaştığı açıklandı. 2020 yılının ilk çeyreğine satışlarını yüzde 33 oranında artıran ŞOK marketler bu oranla beraber 4,7 milyar TL’ye ulaştı. Aynı dönemde 2,299 kişiyi işe alan ve istihdama katkıda bulunan ŞOK marketler CEO’sundan konuyla ilgili önemli açıklamalar geldi. CEO Uğur Demirel, “Salgın nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Ancak tüm hijyen önlemlerini aldık ve çalışanlarımızın desteğiyle vatandaşlarımıza kesintisiz olarak hizmet ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

ŞOK CEO’su Uğur Demirel’den Önemli Açıklamalar

ŞOK marketler bugün 1. çeyrek finansal sonuçlarını KAP ile paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada toplam çalışan sayısını 37 bine çıkaran ŞOK marketler, mağaza sayısını da 7,436’ya yükseltti. ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel de konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Geçtiğimiz sene yaklaşık olarak 30 bin istihdam gerçekleştirdik. Yılın ilk 3 ayında da 2,299 kişiye iş imkanı sunduk. An itibariyle 32 bin kişiyi aşan çok büyük bir aile olduk. Bu seçen içinde 5 bin kişiyi daha işe almayı amaçlıyoruz. Her zaman müşteri odaklı bir stratejiyle yola devam ederken aldığımız sonuçlar bizi sevindiriyor. Pandemi de devam ediyor. Ancak mağazalarımızda gereken tüm hijyeni sağlamaya devam ediyoruz. Hem Sağlık Bakanlığımızın hem de Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklamalar doğrultusunda görevlerimizi yerine getiriyoruz. Bugüne kadar salgının ilk günü itibariyle ciddi önlemleri hayata geçirdik. Market çalışanlarımız ve tüm çalışanlarımıza buradan  teşekkür ediyorum.”