Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Günümüzde bankalar kredi şartlarını oldukça kolay hale getirdi. Hemen herkes sadece bir sms ile kredi alıp alamayacağını kolayca öğrenebiliyor. Sms ile kredi başvurusu yapmak için ilgili bankanın sms gönderilen numarası öğrenilir ve kredi yazılarak gönderilir, bankanın müşterisi iseniz, ne kadar gelir elde ettiğiniz ve kredi notunuza bakarak, istediğiniz krediyi alıp alamayacağınıza dair bir ön inceleme yapılır. Daha sonra şubeye davet edilirsiniz ve kredi alıp alamayacağınız detaylıca incelenir.

Sms ile kredi başvurusu yapmak için öncelikle ilgili bankanın Sms numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise gönderilecek mesaj içeriğini bilmeniz gerekir. Bu yazıda sizlere sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır? Sms ile kredi başvurusu yapılan bankaların sms numarası ve mesaj içeriği hakkında bilgiler vereceğiz.

 

[ilgiliMakale icerik_id=”1002″]

Garanti Bankası

Garanti Bankası’na SMS ile kredi başvurusu yapmak için, Tc kimlik numaranız aylık geliriniz, kredi miktarınız ve istediğiniz vade süresini seçin ve 3390’a yollayın. Yolladıktan kısa bir süre sonra kredi alıp alamayacağınız belli olacaktır.

Denizbank

KREDİM yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı giriniz, ardından 3280’a göndermeniz yeterli olacaktır. Ön inceleme sonrasında kredinizin onaylanıp onaylanmadığına dair bir bildirim alırsınız.

QNB Finansbank

En çok tercih edilen bankalardan biri olan Finansbank, sms ile kredi başvurusunun onaylamaktadır. Kredi başvurusu yapmak için sadece, TC kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterli olacaktır.

Akbank

Sms ile kredi başvurusu için kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra tc kimlik numaranızı 4425’e göndermeniz gerekmektedir.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır diye soran pek çok vatandaşımız, yukarıda anlatıldığı gibi hangi bankaya başvuracaklarsa o bankaya sms göndermelidir. Sms ile yapılan kredi başvurusundaki sonuçların sadece ön inceleme sonucu olduğunu bilmeli ve detaylı ve kesin sonuç almak isteyen bireylerin banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Ön incelemeden sonra kredi notunuz aylık gelirinizi ve kredi talepleriniz incelenerek krediye uygunluğunuz belirlenecektir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin SMS üzerinden olumsuz yanıt almaları halinde tekrar tekrar başvurmamalılar. Sürekli olumsuz yanıt alan kredi başvuruları kredi notuna olumsuz yansıyacaktır.