SGK SSK ve Bağkur Yeni Emekli Maaşı Ek Ödemeyle Beraber Kaç TL Olacak?

Emekliler şimdiden Temmuz ayında yapılacak zam oranını merak ediyor. Ayrıca emeklilere her ay yapılan ek ödemelerin de yeni rakamları araştırılıyor. SSK SGK ve Bağkur emeklileri Temmuz ayında ne kadar maaş zammı alacak, emekliye ne kadar zam yapılacak? İşte merak edilen bu soruların kapsamlı yanıtları.

Temmuz Ayında Emekliye Ne Kadar Zam Yapılacak?

Enflasyon oranlarına göre emekli vatandaşlara Temmuz ayında yeni bir zam yapılacak. Yapılan tahminlerde yaklaşık olarak Bağkur ve SSK’lıların maaşında 275 TL’ye yakın bir artış yaşanabilir. Ayrıca ek ödemeler de Temmuz ayında artacak. Bu süreçte emekli doktorların maaşı 2,592 TL’ye kadar yükselmiş olacak.

Enflasyon tahminlerine bakıldığında yüzde 4,4 oranında zam alacak olan emeklilerin Ocak ve Haziran ayı enflasyon oranına göre hesaplanan maaşları her ay yatırılmaya devam ediliyor. En yüksek Bağkur ve SSK emekli aylığı net olarak 6 bin 28 TL iken tavandan ödeme alan emekliler tahmini yüzde 4,4’lük artış ile 6 bin 293 TL maaş alacak. Ek ödeme ise bu süreçte 251 TL’ye yükselecek.

En düşük emekli maaşı 1,500 TL olarak verilirken ek ödemeyle beraber bu rakam 1,628 TL’ye çıkacak. 2,000 TL emekli maaşı alanlar 2,171 TL, 3,000 TL emekli maaşı alanlar ise Temmuz itibariyle 3,257 TL olarak maaş almayı sürdürecek.

Paylaşılan bu rakamlar Temmuz ayı enflasyon rakamlarına göre belirlendi. Gerçek zam oranı enflasyon rakamlarının paylaşılmasından sonra ortaya çıkacak. Bu durumda SSK ve Bağkur emeklilerinin zam oranı da paylaşılmış olacak.