Saman Satışları Başladı!

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde buğday hasadının başlanması ile birlikte hasattan elde edilen samanların da satışı başladı.

İslahiye ilçesinde Covid-19 salgını nedeniyle yaşayanan pandemi dönemindeki yasaklardan dolayı bölgeye giriş çıkışların kısıtlanması sebebiyle hasadına yaklaşık bir hafta geç başlanan saman ticareti, balya olarak ve çuvallara doldurularak hayvancılık yapan il ve ilçelere satılıyor.
Bölge içerisinde saman ticareti yapan ve Hatay ilinden gelen Ahmet Sağdıç, “Hasat zamanı geldiğinde biçerci arkadaşlardan, tarla sahiplerinden samanlarını alıyoruz ve ihtiyacı olan Hatay civarında büyük besicilere isteyenlere kar amaçlı alıp satıyoruz. Biz burada pandemiden dolayı bir haftadır geç kaldık. Daha yaklaşık burada 15 gün daha kalırız. Bizlerde ekmeğimizi böyle çıkarmaya çalışıyoruz. Geçen seneye bakıldığında bu sene fiyatlar biraz daha yüksek görünüyor. Bu bölgede sıcaklık 35 derece civarındadır bu şartlarda çalışıyoruz. Bizde yevmiye ile ekmeğimizi helaliyle bu sıcakta kazanmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA