Şahıs İşletmeleri için Halkbank’tan 6 Ay Ertelemeli Özel Kredi Destek Paketi

Koronavirüs için alınan ekonomik tedbirler kapsamında en son 1 Nisan 2020 tarihinde bireysel ihtiyaç kredisi kampanyası başlatan Halkbank şimdi de şahıs işletmeleri için devreye girdi. Bireysel ihtiyaç kredisinde 0,49 faiz oranıyla dikkat çeken bankanın yeni kredi kampanyasında satış hasılatı 3 milyon TL’yle sınırlı şahıs işletmelerine 6 ay ödemesiz ve yüzde 7,5 maliyetle kredi sunacak. Başvurular sadece halkbankkobi.com.tr ya da halkbank.com.tr üzerinden alınacak.

Halkbank Özel İşletme Kredisi Başvuru Şartları

Bu krediden faydalanmak isteyen şahıs firmasının kesinleşmiş olan son yıl mali cirosunun 3 milyon TL’yi aşmaması gerekiyor. Ayrıca şahıs firmasının ticaret odası, sanayi odası ya da deniz ticaret odalarından birine kayıtlı olması gerekecek. Ek olarak iktisadi faaliyetlerine devam etmesi şartıyla alınacak bu kredinin başvuru sahiplerinin 1 Nisan 2020 tarihinden önce kurulmuş olması gerekiyor.

Halkbank özel işletme kredisi, esnaf destek paketinden yararlanmamış olan firmalara sunuluyor. Yaklaşık 400 bin işletmenin faydalanması hedeflenen bu krediyle ilgili tüm detaylar banka tarafından paylaşılıyor.

Halkbank Özel İşletmelere Kredi Kampanyası Özellikleri

Küçük işletme can suyu kredisi kapsamında verilecek olan bu kredi azami olarak 25.000 TL şeklinde sunulacak. TL işletme kredisi şeklinde alınabilecek bu kredide 6 ay faiz ve ana para ödemesi olmayacak. Vade gün sayısı ise 36 ay ile sınırlandırılacak. Yıllık yüzde 7,50 faiz oranıyla sunulan bu krediyle beraber başvuru sahiplerine 25.000 TL limitli paraf KOBİ kart da verilecek.