PTT’den Borç Yapılandırma Kredisi Kampanyası! PTT Yapılandırma Faiz Oranları ve Ödeme Planı 2020

Birtakım koşulları sağlayan tüketicilere borç yapılandırma kredisi veren PTT, anlaşmalı olduğu Aktif Bank ile beraber faiz oranlarını da açıklamıştı. PTT kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ayrıca yine anlaşmalı bankalar üzerinden kredi skoru düşük olsa bile hizmet alabiliyor. Peki, PTT borç yapılandırma kredisi faiz oranları yüksek mi? Başvurular nasıl yapılacak?

PTT 2020 Borç Transfer Kredisi

PTT’den borç transfer kredisi almak isteyenler için bazı şartlar bulunuyor. İlk olarak emekli olması gereken tüketicilerin ayrıca emekli maaşını PTT’den alması şart. Bu koşulları sağlayan tüketiciler PTT borç transfer kredisini 1.98 faizle 60 ay vadeli olarak alabiliyor. Geri ödemeler standart olarak yapılırken başvurular da PTT şubeleri üzerinden tamamlanabiliyor.

Aktif Bank anlaşmalı olan PTT’den borç transfer kredisi dışında yine emekli vatandaşlar ihtiyaç kredisi alabiliyor. En düşük 1.250 lira, en yüksek 80.000 liraya kadar alınabilen ihtiyaç kredisindeki tek şart, emekli maaşının PTT’den alınıyor olması.

O halde borç transfer kredisi almak isteyenler PTT şubelerine giderek doğrudan başvuru yapabilir ve 60 ay vade ile geri ödemelere başlayabilir.