PTT Genel Müdürlüğünden 2000 TL Pandemi Desteği Açıklaması!

PTT A.Ş. tarafından yapılan açıklamada koronavirüs ile mücadele kapsamında 2000 TL destek verilecek. Vatandaşlar şimdi bu desteğin kimlere verileceğini araştırıyor. PTT’nin yaptığı açıklamada salgın sürecinde aralıksız olarak çalışan personellere 2000’er TL nakit desteği ödemesi yapılacak. Ödemelerle ilgili ayrıca bir basın açıklaması yapıldı.

PTT’den Çalışanlarına 2000 TL Nakit Desteği

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten bugün bir açıklama yaptı ve 2000 TL destek hakkında bilgiler paylaştı. PTT personellerinin salgın sürecinde ciddi bir fedakarlık gösterdiğini söyleyen Gülten, vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini de sözlerine ekledi. Öte yandan personellerin gişelerde ve şubelerde maaş ile sosyal yardım ödemelerini vatandaşların evine kadar sunduklarını dile getiren Gülten, destek ödemeleriyle ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın talimatı ve Ulaştırma Bakanımızın desteğiyle beraber PTT çalışanlarımıza net 2 bin TL katkı ödemesi yapılacaktır. Bu gibi zor zamanlarda sunulan hizmetin karşılığı elbette para ile ölçülemez. Bu durum çok değerlidir. PTT personellerine yapılacak olan bu katkı hem özverilerinin hem de başarılarının ödüllendirilmesi anlamına gelir. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürlerini tekrar iletti.

PTT personellerine yapılacak 2000 TL nakit destek için henüz gün paylaşımında bulunulmadı. Ancak ilerleyen günlerde bu nakit desteğinin personellerle paylaşılacağı aktarılıyor. Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların evine kadar destek ödemelerini ulaştıran PTT çalışanları, başarılı çalışmalarının karşılığında 2000 TL net ücret ile bu sayede ödüllendirilmiş olacak.