Pandemide İkinci Dalga Endişesinin Başlamasıyla Beraber Altın Fiyatları Hakkında Piyasa Uzmanı İslam Memiş’ten Dikkat Çeken Açıklama Geldi! Altın Yükselir mi, Altın Düşer mi?

Koronavirüs salgını devam ederken dünyada ikinci dalga paniği yaşanmaya başlandı. Piyasalardaki dalgalanma yatırımcıları düşündürürken aynı zamanda altın fiyatları hakkında da yorumlar yapılmaya devam ediliyor. Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, yaptığı yeni açıklamada altın yükselir mi, altın düşecek mi, altının durumu ne olur gibi sorulara yanıt verdi.

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Uyardı!

Salgın döneminde yaşanan endişeler nedeniyle yatırımcılar altını güvenli liman olarak görüyor ve yatırımlarına devam ediyor Fakat yaşanan belirsizlik nedeniyle yatırımcılar şimdi de altın piyasalarının nasıl seyredeceğini merak etmeye başladı.

Altın yorumları araştırmasını sürdüren vatandaşlar şu sıralar İslam Memiş’in analizleriyle karşılaşıyor. Altın fiyatlarındaki hızlı ve sert yükselişin ne zamana kadar devam edeceğine dair açıklamalar yapan Memiş, virüste ikinci dalganın yaşanması durumunda altında sert bir yükseliş beklenmediğini aktardı. Ancak ONS Altın fiyatının 1,745 dolara kadar yükselebildiğini söyleyen Memiş, canlı yayında bu belirsizliğin ay sonuna kadar devam edebileceğini ifade etti.

İslam Memiş’in A Para canlı yayınında paylaştığı ifadeler şu şekilde; “İlk olarak FED Başkanının yaptığı açıklamaların ardından altın fiyatları dalgalanmaya başladı. 2020’nin son çeyreğiyle beraber altında yükseliş yaşanabilir. Bu durumda altına yatırım yapmak isteyenler kademeli alım yoluna gidebilir. 2020 yılının ilk 5 aylık dönemine baktığımız zaman altının 1 senelik getirisinin karşılandığı görülüyor. Bu nedenle hızlı yükseliş yaşamadan önce sert düzeltme hareketiyle karşılaşılabilir. 2020 Eylül itibariyle düğün sezonu da açılacak. Bu dönemde altın fiyatlarının 2020 sonuna kadar yükselebileceğini söylemek doğru olacaktır.”