Pandemi Yardımı Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılıyor? 3. Faz 1000 TL Destek Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır? Pandemi yardımı sayfasına nasıl ulaşılır? 1. ve 2. faz sosyal yardımda milyonlarca haneye ulaştırılan 1000 TL pandemi desteğinde 3. faz başvuruları alınmaya başlandı. Sosyal yardımdan yararlanmak isteyenler ilk olarak e-Devlet üzerinden birtakım bilgiler doldurarak 3. faz 1000 TL sosyal yardım parası almak için başvuru yapmaya başladı. Peki kimler 1000 TL pandemi yardımı alabilir?

1000 TL Pandemi Yardımı Devam Ediyor mu?

Bakan Selçuk, 2. faz yardımların tamamlanmasının hemen ardından 3. faz ödemelerinin yapılacağını geçen hafta açıklamıştı. Bakan Selçuk ayrıca 3. faz 1000 TL pandemi yardımından, ilk iki fazda destek almayanların yararlanacağını duyurdu. Hane bazlı ödemelerin yapılacağı 3. faz sosyal destek başvurusu için yapılan diğer açıklamada, ihtiyaç sahibi olan tüm kesimlere yardımın sağlanacağı belirtildi.

3. Faz Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL pandemi yardımı almak isteyenler ilk olarak e-Devlet’e giriş yapacak. Daha sonra arama kısmına ‘sosyal yardım’ yazarak ilgili sayfaya ulaşabilecek. Ancak e-Devlet üzerinden yapılan başvurular, ihtiyaç sahiplerinin TC kimlik numaralarının son hanesine göre olacak. Buna göre kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi günü, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar ise Cuma günü başvuru yapabilecek. Hafta sonları ise herhangi bir sınırlama olmadan tüm başvurular alınmaya devam edilecek.

Başvuru sırasında TC kimlik numarası, çalışma durumu, medeni durum, hane halkı aylık geliri, hanedeki diğer kişilerin TC kimlik bilgileri ve çalışma durumları ile buna benzer bilgilerin doldurulması gerekecek. Tüm başvuruların tamamlanmasından sonra ise başvuru sonucu açıklanacak.