Özel ve Kamu Bankalarının 32 Günlük Faiz Oranları Açıklandı! Burganbank, Fibabanka, Kamu Bankaları ve İNG Bank Güncel Faizleri Ne Kadar?

Yatırımlarını vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler genelde 32 günlük faiz oranlarını araştırıyor. Bu süreçte 32 günlük vadeli mevduat hesabında en yüksek faiz oranları merak edilirken kamu ve özel bankalarda faizler değişiyor. Haberimizin devamında 10.000 TL için bankaların 32 günlük getirilerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Pandemideki normalleşme sürecinin 2. aşaması devam ederken bankalardaki mevduat faiz oranlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar hem özel hem de kamu bankalarındaki faiz oranlarını merak ediyor. Ekonomikredi.com olarak yakından takip ettiğimiz 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarının yanı sıra 10.000 TL için en yüksek getiri sağlayan bankaları sizlerle paylaşıyoruz.

Bankaların Mevduat Faiz Oranlarında Güncel Durum

Yüzde 10.00 faiz oranıyla dikkat çeken Burgan Bank, Temmuz 2020 döneminde en yüksek faizi sunuyor. Buna göre 10.000 TL yatırım yaparak 32 gün sonunda 74 TL getiri sağlanabiliyor.

Alternatifbank, İNG Bank, Odeabank ve Fibabanka ise yüzde 9.00 faizle vadeli mevduat hesabı açmanızı sağlıyor.

Kamu bankalarında ise mevduat faiz oranları değişiyor. Vakıfbank’ta 8.25 olarak sunulan 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı Ziraat Bankasında yüzde 8, Halkbank’ta ise yüzde 7.70 olarak sunuluyor.