Özel Bankalardan Art Arda Kredi Faiz İndirimleri! Garanti BBVA, Denizbank, İş Bankası, Akbank, TEB, Yapı Kredi ve Şekerbank Faiz Oranlarını Düşürdü!

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının birlikte başlattığı tarihi kredi paketiyle beraber tüm gözler özel bankalara çevrilmişti. Bugün itibariyle çok sayıda özel bankanın ihtiyaç, taşıt ve konut kredisinde indirim yapması, beklenen duyuruyu da beraberinde getirdi. Ayrıca bankalar 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi seçeneklerini de devreye aldı. Haberimizin devamında en uygun ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi için ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

BDDK Banka Rasyosu Oran müdahalesi ve Merkez Bankasının faiz indirim kararından sonra kamu bankalarının başlattığı tarihi konut, taşıt ve ihtiyaç kredisinin yanı sıra şimdi de özel bankalardan güzel haberler gelmeye başladı.

Kamu bankaları ilk olarak sıfır konutlar için yüzde 0,64, ikinci el konutlar için de yüzde 0,74 faiz oranıyla 12 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası sunmaya başlamıştı. Bu kampanya ile beraber İş Bankası da 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyasını devreye aldığını açıkladı.

TEB, Garanti BBVA ve İş Bankasında Konut Kredisi Faiz Oranlarında İndirime Gidildi!

Daha önce İş Bankası tarafından yüzde 0,96 faizle sunulan konut kredisi artık yüzde 0,87 olarak sunulacak. İlk taksit ise 6 ay sonra ödenebilecek.

Aynı şekilde TEB de konut kredisinde faiz indirim kararı aldı. 60 ay vadeye kadar daha önce yüzde 0,94 olan konut kredisini yüzde 0,89 olarak güncelleyen TEB şu sıralar en çok araştırılan bankalar arasında.

Garanti BBVA daha önce yüzde 0,99 olarak sunduğu konut kredisini yüzde 0,91 olarak güncelledi. 100 bin TL için 0,91 faiz oranıyla 120 ay vadede aylık 1,372 TL ödeyerek konut kredisi alabilirsiniz.

Şekerbank’tan 2020 Yaz Ayına Özel Kredi Kampanyası

Şekerbank ise ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını revize etti ve yüzde 0,75 olarak güncelledi. Ancak bu faiz oranından yararlanmak isteyenlerin kredi skoru yüksek olmak zorunda.

Yüzde 0,87 Faiz Oranıyla Taşıt Kredisi Kampanyası

Konut ve ihtiyaç kredisinde faiz oranları bu şekilde düşerken İş Bankası ayrıca taşıt kredisinde de indirim uygulayacağını açıkladı. Daha önce yüzde 0,94 olan araç kredisi artık yüzde 0,87 faiz üzerinden alınabilecek. Başvurular İş Bankası şubelerinden yapılacak.