Özel Bankalar Yaz Kredisi Kampanyalarını Açıklamaya Devam Ediyor! Özel Bankalarda Ertelemeli Acil İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?

Sosyal hayatı destekleme kredisi olarak yüzde 0,55 faizle sunulan çeyiz kredisi, anlaşmalı firmalardan yapılacak ev yapı, tekstil, mobilya ve beyaz eşyalar ile elektronik eşyalar için geçerli. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının sunduğu sosyal hayatı destekleme kredisinin ardından özel bankalardan da art arda duyurular yapılmış ve faiz indirimine gidilmişti.

3 kamu bankasının sunduğu düşük faizli finansmanın ardından yaz kredisi kampanyası olarak açıklanan ihtiyaç kredilerinin sayısı da artmaya başladı. Ekonomikredi.com olarak bizler de acil nakit ihtiyacı olanlar için düşük faizle kredi veren bankaları bir araya getirdik.

Özel Bankalarda İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının sunduğu 0,55 faizli sosyal hayatı destekleme kredisinde 6 ay erteleme imkanı bulunuyor. Yani tüketiciler toplamda 60 ay vadeli bu krediyi 54 ay taksitle geri ödüyor. Anlaşmalı olmayan firmalardan yapılacak alışverişlerde ise faiz oranı 0,82 olarak sunuluyor.

Yaz dönemi için nakit ihtiyacı olan vatandaşlar özel bankalardan yararlanmaya devam ederken 2020 Haziran döneminde en düşük faiz oranı Şekerbank tarafından sunuluyor.

Şekerbank düşük faizli ihtiyaç kredisi, kredi puanı yüksek olan kendi müşterilerine 0,75 faizle sunuluyor.

Şekerbank’tan sonra 0,89 kar payı oranı ve 3 ay geri ödemesiz olarak Türkiye Finans Katılım Bankasından da finansman alınabiliyor. Ayrıca daha önce 0,92 olan İş Bankası ihtiyaç kredisi artık 0,89 olarak sunuluyor.

Bu bankaların yanı sıra 0,79 faiz oranıyla kredi veren ve bu kredide 3 ay erteleme şansı sunan İNG Bank yine kredi skoru yüksek olanlara hizmet sağlıyor. Ayrıca bu kredide 3 ay erteleme şansı da var.

Son olarak Kuveyt Türk Katılım Bankasından yüzde 0,89 kar payı oranıyla acil ihtiyaç finansmanı alınabiliyor.