Nisan Ayında En Düşük Faizli Masrafsız Konut Kredisi Hangi Bankada?

Nisan ayında pek çok banka faiz indirimine gitti. Özellikle de Merkez Bankasının faiz indirim kararıyla beraber özel bankalardaki konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinin faiz oranları da değişti. En düşük konut kredisi veren bankalar arasında ilk sıraya yerleşen Türkiye Finans Katılım Bankası, bugün yaptığı açıklamada masrafsız konut finansmanı sunacağını bildirdi. Peki en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu? Türkiye Finans Katılım Bankası masrafsız konut finansmanı ne kadar ve kaç ay vadede sunulacak?

Türkiye Finans Katılım Masrafsız Konut Finansmanı

Yüzde 0,69 kar payı ile masrafsız konut finansmanı sunacağını açıklayan Türkiye Finans Katılım Bankası, bazı şartlara uyum sağlayan vatandaşlara hizmet verecek. Bu kapsamda sadece bankanın satılık ilanı verdiği gayrimenkullerde yüzde 0,69 kar payı oranı uygulanacak. Başlatılan bu yeni kampanya, günümüzdeki en düşük faiz oranlı konut kredisi olma özelliğini taşıyacak.

Yüzde 0,69 kar payı oranının yanı sıra uzun vadeli ödeme imkanı sunan bankanın en çok 120 ay vadeye kadar kredi sunduğu belirtildi. Üstelik bu kredide kredi tahsis ücreti alınmayacağı için masrafsız konut kredisi olarak sunulacağı aktarıldı.

120 ay vadede 100 bin TL’lik konut finansmanında yüzde 0,69 kar payına göre aylık taksit tutarı 1,228 TL olacak. Sadece 150 TL ipotek tesis ücreti ile 809 TL ekspertiz ücreti talep eden bankaya toplam geri ödeme 147 bin 374 TL olacak.

Bankanın gayrimenkul satış listesine bakıldığında Amasya, Batman, Ankara, İstanbul, Denizli, Kayseri, Kırklareli ve Kocaeli’ndeki bina, arsa ve dükkanların satışa çıkarıldığı biliniyor.