Nisan Ayı Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde Kaç Oldu?

Konut kredisinde oldukça uygun imkanlar sunan Vakıfbank özellikle de SarıPanjur adını verdiği kredi seçeneğiyle müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı sürdürüyor. Bununla birlikte 2020 yılı için temel ihtiyaç kredisi desteği de sunan Vakıfbank’ın konut kredilerinde de düşük faiz oranı söz konusu.

2020 yılı için Bakanlık tarafından yapılan faiz oranları güncellemesiyle beraber Vakıfbank artık yüzde 0,93 faiz oranıyla konut kredisi vermeye başladı. Daha önceki dönemlerde yüzde 0,99 olan faiz oranı bu sene içinde güncellenerek vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank’ın kendi müşterilerine sunduğu SarıPanjur konut kredisinde son derece dikkat çeken fırsatlar var. Bütçeye uygun olarak seçilen vade seçeneklerinin yanı sıra uygun ödeme planlarıyla sunulan bu kampanyada 1 milyon TL’ye kadar yüzde 0,79 faiz oranı da yer alıyor. Öte yandan geri ödemeler eşit anaparalı ödeme, eşit taksitli ödeme, azalan ve artan taksitli ödeme gibi avantajlar da sunulmaya devam ediliyor.

Bu krediye başvurmak için banka müşterileri 444 0 724 numaralı çağrı merkezini arayabilir. Alternatif olarak telefon bankacılığı üzerinden de başvuru süreci değerlendirilmektedir. Ancak bu aşamada belgelerin teslimi için yine banka şubelerine gidilmesi gerekiyor.

Başvuru sahipleri kimlik bilgileri, gelir belgesi ve banka tarafından istenebilecek ek belgeler ile 180 ay vadeye kadar konut kredisi alabiliyor. Ayrıca sıfır alınacak konutlar için ilk defa tapuda işlem yapılıyor olma şartı da bulunuyor. Başvuru yapıldıktan sonra toplam değerlendirme süresi 5 iş günüdür.