Motorlu Taşıtlar Vergisi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman? MTV 2. Taksit Ödemesi Hangi Gün Yapılacak?

MTV 2. taksit ödemesi ne zaman yapılacak, MTV son ödeme tarihi ne zaman, 2020 MTV son ödeme günü hakkında araştırma yapan vatandaşlar için ekonomikredi.com olarak özel bir haber hazırladık.

MTV yani motorlu taşıtlar vergisi araçların tescil tarihine, modeline ve motoruna göre değişiyor. Ayrıca MTV ödeme tarihi yaklaştığı için vatandaşlar da ciddi bir araştırma sürecine giriş yaptı. Öte yandan MTV borç ödeme ve MTV borç sorgulama işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesinden yapılabiliyor. Gib.gov.tr adresine giriş yapan araç sahipleri alternatif olarak e-Devlet üzerinden de TC kimlik bilgilerini sisteme girerek ödeme sayfasına ulaşabiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığının sayfasından borç sorgulama ve ödeme sayfasına giriş yapan araç sahipleri 02:00 – 22:00 saatleri arasında tüm işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayabiliyor. Bununla beraber anlaşmalı bankaların internet bankacılığı sayfasından da ödemeler tamamlanabilir.

MTV Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Temmuz 2020 MTV ödemeleri için son tarih 31 Temmuz 2020 olarak açıklandı. Bankalar ve idare tarafından tamamlanacak olan ödemelerle ilgili motor silindir hacmi ve araçların yaşına göre MTV tutarları sorgulama sırasında araç sahipleriyle paylaşılmış olacak.