Milyonlarca Emekli Bayram İkramiyesini Bekliyor! 1000 TL Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? 1000 TL bayram ikramiyesi ne zaman yatacak gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Her bayram öncesi 1000 liralık ikramiyelerini hesaplarından alabilen emekli vatandaşlar kurban bayramından önce yapılacak açıklamayı bekliyor.

1000 TL Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

1000 lira emekli ikramiyesinin yatırılacağı tarih henüz açıklanmadı. Ancak her bayram olduğu gibi yaklaşan Kurban bayramından 1 hafta önce bayram ikramiyelerinin hesaplara aktarılması bekleniyor. Ayrıca önemli bir değişiklik olmaması halinde 27-30 Temmuz 2020 tarihleri arasında bu ikramiyenin yatırılması söz konusu olabilir.

Kimler Bayram İkramiyesi Alabilir?

1000 lira bayram ikramiyesini emekliler başta olmak üzere gaziler ve şehit yakınları, ölüm aylığı alan vatandaşlar, geçici köy korucuları, şampiyon sporcular, harp malullüğü ve vazife desteği alan er ve erbaşlar, şeref aylığı alanlar bu ikramiyeden yararlanabiliyor.

Emekli Bayram İkramiyesi Artacak mı?

Emekliler bugüne kadar 1000 lira ikramiye aldı. Ancak TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranlarının bu ikramiyeye eklenmesi halinde ödenecek tutar 1.118 lira olacak.