Mayıs Ayında Evde Bakım Maaşı Hangi Gün Yatacak? 2020 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi!

Evde bakım aylığı, evde bakım maaşı ya da evde engelli bakım aylığı olarak sunulan ve her ay ihtiyaç sahibi engelliler için 1,460 TL olarak verilen bu destekle ilgili araştırmalar devam ediyor. Vatandaşlar Mayıs 2020 evde bakım parası yatan illeri araştırırken konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtların haberimizde paylaşıyoruz. Peki, Mayıs evde bakım parası yattı mı? Mayısın kaçıncı günü evde bakım maaşı yatırılacak?

Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklandı mı?

Mayıs ayına girmemizle birlikte evde engelli bakım aylığı alanlar Mayıs evde bakım parası yatan illeri sorgulamaya başladı. Bu konuda Mart ve Nisan ayları incelendiğinde evde bakım maaşının 10. gün itibariyle yatırıldığı görülmüştü. Ancak bu aylık Aile Bakanlığı tarafından düzenlendiği için ilerleyen günlerde hesaplara yatırılması beklenebilir.

Vatandaşlar o halde sitemizden Mayıs evde bakım parası yatan iller listesiyle ilgili haberleri her gün takip ederek doğru ve güncel bilgilere ulaşabilir.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama 2020

Evde bakım maaşını sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak e-Devlet üzerinden işlem yapabilir. Tamamen ücretsiz olan e-Devlet evde bakım sorgulama dışında bakım parasını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar da 1 SMS ücreti ödeyerek sorgulamayı tamamlayabilir.

Evde bakım maaşı mesaj ile sorgulayacak olanlar BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderebilir. Ancak bu işlemi bakım parasını Ziraat Katılım’dan alanlar gerçekleştirebilir. Ücretlendirme ise operatörlerin standart 1 SMS ücretlendirilmesi şeklindedir.

E-DEVLET EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN