Maske Satış Fiyatları Açıklandı! Maske Satışı Yapılacak Yerlerin Listesi

Ticaret Bakanlığı, maske satışıyla ilgili son dakika paylaştığı bilgilerde maske fiyatları hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Ayrıca maskelerin KDV dahil olmak üzere tüketicilere sunulacağını belirten Bakanlık, hazırlanan fiyat üzerindeki tüm satışların fahiş fiyat olarak değerlendirileceğini de bildirdi.

Maske Ne Kadar Olacak?

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada maske fiyatının KDV dahil 1 TL olacağı belirtildi.

Maske Satışı Nerede Yapılacak?

Bakanlığın yaptığı açıklamada maske satışlarının 8 Mayıs (yarın) itibariyle İstanbul’da başlayacağı belirtildi. Ayrıca hızlı bir şekilde diğer marketlerde de cerrahi maskelerin satışı başlayacak. Ticaret Bakanlığının maske satışıyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından salgınla başlatılan mücadelede normalleşme takvimi açıklandı. 4 Mayıs tarihli kabine toplantısından sonra alınan kararlarla beraber cerrahi maskeler artık satış noktalarında yerini alacak. Bu kapsamda tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar, eczaneler ve marketler, cerrahi maske satışı yapabilecektir. Amacımız hızlı bir şekilde vatandaşlara kolay yoldan cerrahi maskeleri temin etmektir. Tüketiciler KDV dahil olarak adeti 1 TL’den maske satın alabilecek. Ancak 1 TL üzerindeki satışlar fahiş fiyat olarak değerlendirilecek. 8 Mayıs itibariyle salgının en çok yaşandığı yer olan İstanbul’da satışa çıkarılacak olan maskeler daha sonra büyük şehirlerden başlayarak tüm illere yayılacak. Standart 50’li paketlerde satışa sunulacak olan cerrahi maskeler için ilerleyen haftalarda 10’lu paketler için de hazırlık yapılıyor.”