Maske Ne Kadar? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamalarından Sonra Maske Fiyatları Açıklandı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından vatandaşlar maske ne kadar sorusunun yanıtlarını aramaya başladı. Dün düzenlenen kabine toplantısından sonra maskelere kolayca ulaşılması için maske satışına izin verileceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca fiyatlarda fırsatçılık ve usulsüzlük olmaması adına tavan fiyatın belirleneceğini duyurdu.

6.kez telekonferans yöntemiyle toplanan kabinenin ardından önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak piyasada satışına izin verilmeyen maskelere değindi. Bez maskelerin halkın kolayca ulaşacağı yerlerde satışına izin verileceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda maske çeşitlerine göre üst fiyatın belirleneceğini belirtti. Bu sayede vatandaşların mağdur olmasının engelleneceğini ifade etti.

Maske Ne Kadar Olacak?

Maske çeşitlerine göre halkın mağdur olmaması adına tavan fiyat belirlenecek. 2020 maske fiyatları konusunda henüz detaylı bir açıklama yapılmazken ilerleyen günlerde bu konunun netlik kazanacağı düşünülüyor.

Maskelerle ilgili ayrıca satış bölgeleri de henüz açıklanmadı. Fakat edinilen bilgilere göre maskelerin eczanelerde satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor. Yine ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor.