Marketler Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? Migros, BİM, ŞOK, A101 Açılış Saatleri!

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan 1, 2 ve 3 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını söylemişti. Açıklamanın ardından vatandaşlar da marketlerin açılış ve kapanış saatlerini araştırmaya başladı. ŞOK, BİM, Migros, A101 ve CarrefourSa çalışma saatleri haberimizin devamında.

Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

Sokağa çıkma yasağının olmadığı şehirlerde marketler sabah saat 09:00’da açılıyor. Kapanış saati ise 21:00. Ancak 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağında marketler 09:00 ile 14:00 arasında hizmet verecek. Zonguldak ve 30 büyük şehirde 1, 2 ve 3 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında vatandaşlar sabah 9’dan öğlen 2’ye kadar marketlerden alışveriş yapabilecek. Ancak bu süreçte sosyal mesafe kurallarına göre hareket etmesi gereken vatandaşlar, yoğunluk oluşturmadan ihtiyaçlarını giderebilecek.

Marketlerde alınan tedbirler kapsamında içeride belirlenen müşteri sayısı dışında kimse alınmayacak. İhtiyacını gideren vatandaşın marketten çıkması halinde diğer kişi markete girebilecek. Bu süreç koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla alınan kurallar kapsamında uygulanmaya devam edilecek. Ayrıca marketlere maskesiz girişler de yasaklandığı için vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

Market içerisindeki en çok müşteri sayısı, hizmet alanının 10’da 1’i kadar olacak. Ayrıca bu bölge idari bürolar ve depolar hariç olarak hesaplanacak. Sonuç olarak sokağa çıkma yasağı olan şehirlerde sabah 9 ile öğlen 2 arasında marketler hizmet verecek. Sokağa çıkma yasağı olmayan şehirlerde ise 9 ile akşam 9 arasında marketler açık olacak. Uygulanan bu saatler ŞOK, BİM, Migros, A101 ve CarrefourSa için de geçerli olacak.