Manisada Evsel Atıklar Konusunda Önemli Gelişme!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Fatih Öztürk, TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdürü İlhan Çetin ve TCDD Bölge Müdürü Murat Bakır’ı Manisa’da bulunan evsel atıklar için makamında ziyarete gitti..

Ziyaret esnasında, Manisa il sınırları içerisinde bulunan evsel katı atıkların  trenle taşınması konusunda görüş alış verişinde bulundu.
Manisa’nın 40 yıllık çöp ile ilgili sorununa Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi ile son veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, evsel katı atıklar içinde harekete geçti. Evsel katı atıkların trenle taşınma projesi için de çalışmalar tam hızıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Fatih Öztürk, Atık Yönetimi Şube Müdürü Selçuk Yıldız ile birlikte TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdürü İlhan Çetin ve TCDD Bölge Müdürü Murat Bakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette proje hakkında görüş alış verişinde bulunulurken Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Fatih Öztürk, “Proje ile araçların yıpranması, yakıt maliyeti, amortisman ve bakım maliyetlerinin düşürülmesinin yanı sıra karbon salınımı azaltılarak çevreci bir taşıma şekli olacak” ifadelerinde bulundu. Öztürk, çevreci yapılan böyle onemli bir yatırımın hayata geçmesinde destek sağlayıp, katkıda bulunan TCDD yöneticilerine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sevgi, saygı ve selamlarını da özel olarak iletti.

Kaynak: İHA