Kuveyt Türk Katılım Bankasından Daha Önce Görülmemiş Konut Kredisi Kampanyası!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Konut GYO ile imzaladığı anlaşma çerçevesinde 2 yıl ertelemeli yüzde 0,79 faiz oranıyla konut finansmanı verecek. Ayrıca bu finansmanda vade gün sayısı 180 aya kadar çıkacak. Banka şubelerinden yapılacak olan bu kredi başvurusunda yüzde 10 oranında indirim de yapılacak.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların başvuracağı Emlak Konut GYO – Kuveyt Türk Katılım anlaşmalı konut kredisinde 24 ay erteleme şansı sunulacak. Daha önce kamu bankalarının başlattığı düşük faizli konut kredilerine bu sayede Kuveyt Türk Katılım Bankasının duyurduğu Emlak Konut GYO anlaşmalı konut finansmanı da dahil olacak.

Ödemelerini 2 yıl sonra yapmaya başlayacak olan vatandaşlar aslında salgından sonraki dönemde ekonomik daralma yaşamamak adına en iyi konut kampanyasından da yararlanmış olacak. 24 aylık erteleme döneminde konut kredisi alacak olanlara banka tarafından farklı bir ek maliyet çıkarılmadığı için krediye yapılacak başvuru sayısının artması bekleniyor. Ayrıca inşaat sektörüne katkı sağlamak amacıyla böyle bir karar aldığı düşünülen Kuveyt Türk Katılım Bankasında ihtiyaç ve taşıt finansmanları da uygun kar payı oranlarıyla sunulmaya devam ediliyor.