Kuaförler, Berberler, Kafeler Ne Zaman Açılacak? Bakanlık Genelgesi Paylaşıldı mı?

Pandemi kaynaklı kafeler, berberler, spor salonları ve kuaförler uzun bir süredir hizmet vermiyor. Vatandaşlar bu işletmelerin ne zaman açılacağına dair araştırmalar yapmayı sürdürüyor. İçişleri Bakanlığının bu süreçte yayınlayacağı genelgelere göre hareket edilecekken normalleşme sürecinin adım adım başlatılacağına dair bilgiler gelmeye devam ediyor.

Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan ve maalesef ülkemizde de kayıplar veren koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir işletmeler kapalıydı. Yaşamın ne zaman normale döneceğini merak eden vatandaşlar ayrıca işletmelerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Hükümetin bu konuda başlattığı çalışmalar bulunmakla beraber Sağlık Bakanlığının açıklamaları da önem arz ediyor. Aynı zamanda Bilim Kurulu’ndan yapılacak açıklamalara göre ülkemizde normalleşme seyrine başlanabilecek.

Öte yandan Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamalarda şehirlere göre normalleşme sürecinin farklı olacağı belirtilmiş ve kademeli bir şekilde çeşitli kurallara göre uygulamaların başlayacağı bildirilmişti.

Kuaförler, Kafeler, Berberler, Restoranlar Ne Zaman Açılacak?

Ülkemizdeki normalleşme süreci salgının gidişatına göre değişebilecek. Hükümetin henüz net bir takvim açıklamaması nedeniyle sık sık kuaförler ne zaman açılacak, kafeler ne zaman açılacak, restoranlar ne zaman açılır gibi sorular araştırılıyor. Öncelikle hayatın normale dönmesi amacıyla kademeli bir sistem uygulanacak. Aynı zamanda bayram sonuna kadar salgın verilerinin tamamı gözden geçirilerek ve daha sonra normale dönüş için tarih verilecek.

Türkiye’de normalleşme süreci için atılacak ilk adım AVM’lerden başlanacak. Fakat AVM’lerde hizmet veren oyun salonu, sinema ya da kafeler için böyle bir sürecin başlayacağı düşünülmüyor.