Kripto Paralardaki Değer Kaybı Devam Ediyor! Güncel Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyatları

En son 16 Nisan 2020 tarihinde yükselişe geçen Bitcoin ve diğer kripto paralar 23 Nisan 2020 itibariyle hareketlenmeye başladı. Son birkaç gün içinde sürekli düşüş eğilimi gösteren kripto paralar arasında en çok merak edilen Bitcoin 7,300 dolar seviyelerini zorladıktan sonra 20 Nisan 2020’de 6,900 seviyelerine gerilemişti.

Kripto Para Fiyatları Neden Düşüyor?

Kripto para düşüşleri, dünya genelinde devam eden piyasa sorunları sebebiyle yaşanıyor. Bununla beraber koronavirüs salgınıyla ortaya çıkan belirsizlik de fiyatlardaki düşüşün nedenleri arasında. Kripto para yatırımcıları bu yüzden son günlerde Bitcoin satarken bu satışların artmasıyla diğer kripto paralar da etkileniyor.

Uzmanların yaptığı son değerlendirmeye göre kripto paraların anlık düşüşe devam etmesi, ilerleyen günlerde toplanamayacağı anlamına gelmiyor. Özellikle de ABD ekonomisinde yaşanabilecek değişimlerle beraber yeniden toparlanacağı düşünülen kripto paraların hala koronavirüs etkisinde olduğu savunuluyor.

23 Nisan 2020 Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin bugün yüzde 3,02 oranındaki artışla 7,112 dolara yükseldi. Geçtiğimiz günlerde ciddi düşüş yaşayan BTC’nin toparlanma seviyesinde olduğu düşünülüyor.

Bugün Ripple Ne Kadar?

Ripple yüzde 1,60 oranında yükselerek 0,18 dolardan yatırım almayı sürdürüyor.

Ethereum Ne Kadar?

Ethererum’da da yüzde 5,32 oranında artış yaşandı. Buna göre 182 dolara ulaşan ETH’nin BTC fiyatlarına göre artış yaşadığı gözlemleniyor.

Son 1 haftada düşüş yaşayan Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın bugün ki fiyatlarına bakılarak toparlanma sürecine girdiği düşünülebilir. Ancak ilerleyen günlerde küresel piyasalardaki değişikliklerin kripto paralara nasıl yansıyacağı da hızlı bir şekilde gözlemlenmiş olacak.