Kripto Para Uzmanlarından Dikkat Çeken Uyarı Geldi: Bitcoin Zirveye mi Ulaşacak?

Bitcoin ne kadar? Bitcoin yükselecek mi? Bu iki soru son günlerde merakla araştırılıyor. Çünkü Bitcoin 9.000 dolar seviyesinden 9.675 dolar seviyesine kadar yükselirken bu durum analistlerin de dikkatini çekti ve önemli yorumlar yapıldı. Dolar bazında incelendiğinde küçük bir yükselme hareketi olarak nitelendirilen Bitcoin yükselişi ayrıca yatırımcıları da heyecanlandırıyor.

Bitcoin yatırımı yapmak mantıklı mı? Bitcoin son dakika yorumlar gibi başlıkları da araştıran yatırımcılar son 2 yıl için makro düşüş trendini tam 3 kez aşamayan BTC’nin bu hafta kritik seviyeleri rahatlıkla geçtiği görüldü. Ayrıca analistler teknik durumun ağırlığını korumaya devam ettiğini ve Bitcoin’in altın çağa doğru geçişin hızlandığını savunuyor. Kripto para piyasasında Cactus adı verilen bir analist BTC ile ilgili şu yorumlarda bulundu;

“Aslında dürüst olmak gerekiyor. Son 1 haftalık kapanışla düşük yapmak zor ve küçük bir geri çekilme olsa bile bir sonraki adımda BTC’nin yüksek kapatacağı düşünülüyor. Şahsi görüşüm bu. Ama bana göre 3. ve 4. çeyrek ile beraber 2021 yılı Bitcoin için altın çağ olarak nitelendirilmeli.”

Simon Peters’dan 50 Bin Dolar Açıklaması

Analist Simon Peters da BTC hakkında önemli açıklamalarda bulundu. ETORO’da analist olan Peters, ilerleyen 18 aylık dönem içinde BTC’nin 20 bin ile 50 bin dolar arasında işlem görebileceğini paylaştı. İyimser bir öngörüde bulunan Peters ayrıca makroekonomik kargaşa nedeniyle Bitcoin’deki yükselişin sürebileceğini dile getirdi. Ayrıca Bitcoin’in enflasyona karşı riskten korunma varlığı olarak devreye girebileceğini de sözlerine ekledi.