Kredi Puanı Düşük Olanlar (Banka Sicili Bozuk) Devlet Bankalarının Sunduğu Kampanyalı Konut Kredisinden Faydalanabilir mi?

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından sunulan devlet destekli konut kredisi kampanyasında detaylar belli oldu. Düşük faizli kredi almak isteyen vatandaşlar şimdi kredi detaylarını araştırırken aynı zamanda sicili bozuk olan vatandaşlar da kredi alıp alamayacağını merak ediyor.

Düşük maliyetlerle kredi imkanı sunan 3 kamu bankası ayrıca uzun vadede ertelemeli olarak konut kredisi aynı zamanda Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım tarafından da sunulacak.

Vatandaşlar sıfır konutlar için yüzde 0,64 faiz oranından yararlanırken, ikinci el konut kredisinde yüzde 0,74 faiz oranıyla kredi alabilecek. Vade 15 yıla kadar yani 180 ay olarak tercih edilebilecek. Ancak İzmir, Ankara ve İstanbul için 750 bin TL’ye kadar, diğer şehirlerde de 500 bin TL’ye kadar finansman sağlanacak.

Avantajlı Konut Kredisinde 100 Bin TL için Maliyet Tablosu

Kamu bankalarının başlattığı avantajlı konut kredisinde sıfır konutlar için 100 bin TL’de 180 ay vadede aylık 937 TL taksit ödenecek. Yüzde 0,64 faiz oranıyla aylık 937 TL dışında tek sefere mahsus olmak üzere 500 TL tahsis ücreti ve diğer masraflar eklenecek.

2. el konutlar için 0,74 faizle 100 bin TL’de aylık 1,007 TL ödeme yapılacak. Bu kredide de 180 ay vade söz konusu olacak.

Banka Sicili Bozuk Olanlar Avantajlı Konut Kredisi Alabilir mi?

Kamu bankaları bu kredinin kullanımında herhangi bir ön koşul paylaşmadı. Fakat günümüzdeki tüm bankalar kredi sicili bozuk olanlara herhangi bir kredi ürünü sunmamaya devam ediyor. Güncel bilgileri banka şubelerine giderek öğrenmenizde yarar var.